Co warto wiedzieć o wannie z hydromasażem?

jacuzzi domowe

Myślisz o zakupie jacuzzi do swojego domu? Wanna z hydromasażem to na pewno dobra opcja, jeżeli zależy Ci na tym, aby codzienna kąpiel była w najwyższym stopniu przyjemna i relaksująca. Systematyczny masaż w wodzie ma wiele zalet dla zdrowia fizycznego i psychicznego, dlatego coraz więcej osób stawia na takie rozwiązania. Zanim zdecydujesz się na dokonanie transakcji, sprawdź, jak działa wanna z hydromasażem i co warto wiedzieć o takim urządzeniu.

Czy wanna z hydromasażem pasuje do każdej łazienki?

Wanny z hydromasażem najczęściej wybierane są do łazienek o dużych metrażach, ponieważ większość modeli dostępnych jest w sporych rozmiarach. W małej łazience zainstalowanie takiego urządzenia może przyczynić się do przytłoczenia przestrzeni, choć wcale nie musi tak być.  Rozwój branży sprawił, że producenci zaczęli tworzyć także mniejsze wanny, dlatego aktualnie bez problemu znajdziemy jacuzzi dwuosobowe, które będzie można zamontować także w łazience o mniejszym metrażu.

Ilość miejsca w domowej łazience stanowi właściwie jedyną przeszkodę, jaka może zaważyć na decyzji o zakupie wanny z hydromasażem. Jeżeli uważasz, że Twoja łazienka jest zbyt mała na takie rozwiązanie, a masz możliwość zamontowania wanny na tarasie lub ogrodzie, zawsze możesz postawić na jacuzzi ogrodowe, które pozwoli Ci cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu.

Wanna z hydromasażem – rodzaje masażu

Nowoczesne wanny z hydromasażem oferują aż cztery rodzaje masażu:

  • Masaż wodny – odbywa się przy pomocy strumienia wody, oddziałującego na dysze, zainstalowane w ścianach i na dnie wanny. W większości urządzeń istnieje możliwość sterowania intensywnością masażu;
  • masaż powietrzny – znany także pod nazwą masażu perełkowego. Odbywa się poprzez wtłaczanie powietrza przez dmuchawę napełnioną wodą. Takie działanie prowadzi do powstania drobnych pęcherzyków, które masują skórę;
  • masaż wodno-powietrzny – masaż z wykorzystaniem sprężonego powietrza, które tworzy bąbelki;
  • masaż falami ultradźwiękowymi – taki masaż jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnych dysz wodnych, które mogą być nieruchome lub wibrujące. Fale ultradźwiękowe wnikają do warstw podskórnych i wpływają na kurczenie i rozszerzanie się komórek, co sprzyja lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu tkanek.

Wanna z hydromasażem na różne dolegliwości

Wanna z hydromasażem pozwala na systematyczne korzystanie z hydroterapii, czyli metody relaksacji, która może wspomóc samopoczucie i pomóc przy różnego rodzaju dolegliwościach. Lecznicze i rehabilitacyjne właściwości wanny z hydromasażem dotyczą przede wszystkim schorzeń, związanych z:

  • układem nerwowym;
  • układem oddechowym;
  • układem krążenia;
  • narządami ruchu;
  • układem kostnym.

Wanna z hydromasażem to dobra opcja dla każdej osoby, która poszukuje dobrej metody na odprężenie i zredukowanie stresu. Nowoczesne urządzenia pozwalają skorzystać z relaksującego masażu w dobrej atmosferze. Jacuzzi w różnych rozmiarach dostępne są w wersji domowej, do zainstalowania w łazience, jak i wersji ogrodowej, które można ustawić w ogrodzie lub na większym tarasie.

 

Inne artykuły