
Jacuzzi® wewnętrzne vs. jacuzzi® zewnętrzne Decyzja o wyborze między jacuzzi® wewnętrznym a zewnętrznym to istotny krok w planowaniu domowej strefy relaksu. Każda z tych opcji
Choć kąpiel w jacuzzi to wspaniałe, relaksujące chwile, które chcemy, aby trwały jak najdłużej, to ten błogi nastrój może popsuć piana kłębiąca się na powierzchni wody. Z problemem tym spotyka się wielu użytkowników domowego jacuzzi.
Wyjaśniamy, dlaczego woda w jacuzzi nadmiernie się pieni – sprawa może mieć różne podłoża. Podpowiadamy też, jak można pozbyć się piany z wanny z hydromasażem – czasami wystarczy zmienić przyzwyczajenia.
Aby piana w wodzie powstawała, konieczne jest wspólne występowanie dwóch rzeczy – powietrza oraz substancji, które zmniejszając napięcie powierzchniowe. Powietrze jest rzecz jasna dodawane przy użyciu dysz masujących. Jeśli woda jest czysta, powietrze powoduje powstawanie bąbelków, które wypływają na powierzchnię, gdzie pękają. Natomiast z problemem mamy do czynienia, kiedy bąbelki te nie chcą znikać i tworzą pianę. Im w wodzie jest więcej środków powierzchniowo czynnych, tym większe prawdopodobieństwo formowania się piany.
Kłębiąca się i zwarta piana w jacuzzi może być spowodowana przez różnego rodzaju środki chemiczne, które towarzyszą kąpieli, np.:
Niska twardość wody, czyli niski poziom węglanu wapnia to kolejny z czynników, który zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i co za tym idzie powoduje nadmierne jej pienienie się. W tym kontekście należy zwrócić uwagę na fakt, że nalewanie wody do jacuzzi przez zmiękczacz, nie jest tak korzystne jak się wiele osób uważa. Woda w jacuzzi po pewnym czasie zmienia swoje właściwości chemiczne, gdyż gromadzą się w niej różne związki – mogą one być przyczyną powstawania brzydkiej piany w domowym spa.
Tzw. biofilm jest cienką warstwą bakterii i innych mikroorganizmów, które przywierają do powierzchni w jacuzzi. Powstaje wówczas charakterystyczny śliski nalot. Jeżeli nie zostanie on zlikwidowany odpowiednimi środkami, to będzie narastać i spowoduje mętność wody. Ponadto obecność biofilmu w wodzie w jacuzzi może przyczynić się do zmniejszenia skuteczności środków dezynfekujących wodę i nie zdołają one skutecznie rozbić substancji powierzchniowo czynnych, któe odpowiadają za powstawanie piany.
Twardość wody do wanny z hydromasażem powinna być średnia – jednak nigdy nie niska. Należy używać pasków testowych w celu sprawdzania twardości nalewanej wody – powinna ona być zawsze średnio-twarda. Takie parametry pozwalają na łatwiejsze zapanowanie nad odpowiednim pH wod. Zbyt niska wartość twardości powoduje, że pH ma tendencję do skoków i regulowanie odczynu może być wręcz niemożliwe.
Należy starannie dobierać olejki zapachowe i dodatki do wody – wybieraj produkty o uznanej jakości. Unikaj też produktów do kąpieli w standardowej wannie domowej. Produkty takie mają zupełnie inny skład i właściwości, często posiadają one dodatki mydła oraz substancji pieniących, które nie powinny być stosowane w jacuzzi. Nie należy też stosować dodatków koloryzujących wodę, nawet tych z naturalnymi barwnikami. Należy regularnie, np. raz na 2 lub 3 miesiące, wymieniać wodę w domowym jacuzzi. Warto też postawić na specjalne środki do likwidacji piany w wannie z jacuzzi.
Jacuzzi® wewnętrzne vs. jacuzzi® zewnętrzne Decyzja o wyborze między jacuzzi® wewnętrznym a zewnętrznym to istotny krok w planowaniu domowej strefy relaksu. Każda z tych opcji
Jak zabezpieczyć jacuzzi® przed zwierzętami? Posiadanie jacuzzi® w ogrodzie to nie tylko luksusowy sposób na relaks, ale także odpowiedzialność związana z jego utrzymaniem i ochroną.
Jak jacuzzi® wpływa na skórę? Jacuzzi®, znane również jako wanna z hydromasażem, to nie tylko synonim luksusu i relaksu, ale także narzędzie o licznych korzyściach
Jak zmniejszyć zużycie energii w wannie Jacuzzi®? Jacuzzi® to synonim luksusu i relaksu, jednak komfort ten wiąże się z określonym zużyciem energii elektrycznej. W dobie
Jakie akcesoria do jacuzzi® warto mieć? Posiadanie jacuzzi® w ogrodzie to nie tylko luksus, ale także sposób na codzienny relaks i regenerację. Aby w pełni
Pokój z jacuzzi we własnym domu: dlaczego warto go mieć? Stworzenie pokoju z jacuzzi w swoim domu to nie tylko sposób na podniesienie komfortu życia,