Czym jest Wellness?

SPA i Wellness często idą ze sobą w parze, bowiem poniekąd są do siebie podobne. W obu przypadkach chodzi o polepszenie samopoczucia, zarówno duchowego, jak i fizycznego. Istnieje jednak drobna różnica, dzięki której wybór właściwego miejsca, który spełni wszystkie nasze potrzeby będzie znacznie prostszy.

Zarówno SPA, jak i Wellness to słowa pochodzące z innych języków, choć są już w codziennym użyciu również w Polsce. Oba odnoszą się do pielęgnacji ciała, choć w jednym przypadku chodzi o jego biologiczną odnowę, dzięki czemu poczujemy się po prostu lepiej, podczas gdy w drugim to styl życia, który obejmuje zarówno dietę, jak i pielęgnacyjne zabiegi.

Czym jest SPA?

SPA to słowo wywodzące się z łaciny i oznacza zdrowy poprzez wodę. Jest to nawiązanie do starożytności, gdzie korzystano z dobrodziejstw łaźni, w których wykonywano relaksujące zabiegi wpływające na kondycję ciała. Wiele osób uważa również że słowo SPA wywodzi się od nazwy miejscowości w Belgii – Spa, bowiem to właśnie tam już od czasów średniowiecznych korzystano z dobrodziejstw wód leczniczych.

SPA jest zatem formą leczenia ciała. To właśnie w SPA stosuje się zabiegi upiększające, masaże lecznicze czy pełną pielęgnację paznokci. Pobyt w takim miejscu ma zatem przede wszystkim na celu odbudowę kondycji naszego organizmu poprzez zabiegi pielęgnacyjne.

Czym jest Wellness?

W odróżnieniu od SPA, Wellness jest stylem życia. Obejmuje nie tylko zabiegi upiększające, ale przede wszystkim ruch i dietę. W miejscach, które oznaczone są taką nazwą można zatem spodziewać się kojącej i relaksującej atmosfery, która korzystnie wpłynie na stan naszego ducha.

W Wellness nie można jednak pominąć zabiegów upiększających, bowiem one również wpływają na naszą równowagę biologiczną i dobre samopoczucie. Jednak w takich hotelach czy ośrodkach masaże czy specjalistyczna pielęgnacja jest drugoplanowa.

Co wybrać – SPA czy Wellness?

Zarówno SPA, jak i Wellness mają pozytywne znaczenie dla naszego ciała i ducha. Ogólny relaks i dobre samopoczucie pozwalają nam spojrzeć na świat z innej perspektywy i zdecydowanie poprawiają nastrój. Warto wybrać miejsca, które łączą w sobie obie funkcje – dzięki SPA przywrócimy piękno naszemu ciało, a Wellness pozwoli nam na pełen relaks.

Wellness i SPA choć znacząco się od siebie różnią, są też świetnym uzupełnieniem, dzięki któremu możemy poczuć się pewni siebie i zrelaksowani, a to podczas takiego wypoczynku jest najważniejsze. Pamiętajmy, że zdrowie i dobre samopoczucie idą ze sobą w parze i warto od czasu do czasu znaleźć dla siebie chwilę aby poddać się najcudowniejszym zabiegom.

Inne artykuły