Co warto wiedzieć przed zakupem jacuzzi do domu?

Wielu osobom jacuzzi kojarzy się z luksusową ofertą hoteli i pensjonatów. Jednak już od lat właściciele domów i mieszkań chętnie stawiają na wanny z hydromasażem do domowego użytku. Zobaczmy, co warto wiedzieć przed zakupem jacuzzi domowego.

Odpowiednia przestrzeń

Jacuzzi zazwyczaj montowane jest w domowej łazience, chybachyba że dom jest na tyle duży, że jest w nim miejsce na stworzenie osobnego domowego spa. Niezależnie od rodzaju budynku, w którym mieszkasz, jeżeli chcesz kupić jacuzzi, musisz pamiętać, że wanny z hydromasażem zazwyczaj zajmują więcej przestrzeni, niż kabina prysznicowa czy wanna standardowa. Decydując się na konkretny model, upewnij się najpierw, że w twoim domu znajduje się wystarczająca ilość miejsca na takie urządzenie.

Podczas wyboru lokalizacji, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wymiary wanny, ale też jej ciężar. Już samo domowe jacuzzi jest dość ciężkie, a przecież trzeba jeszcze uwzględnić wypełnienie wanny wodą. W ostateczności taki domowy basen masujący może ważyć nawet kilka ton. Podczas wyboru jacuzzi przyda się więc wiedza na temat tego, czy dane pomieszczenie wytrzyma ciężar wanny. Jest to szczególnie ważne, jeżeli myślisz o takim udogodnieniom w bloku lub apartamentowcu.

Kształt wanny

Jacuzzi domowe dostępne są w różnych kształtach. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są jacuzzi kwadratowe lub prostokątne, jednak dobór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do przestrzeni, jaką dysponujesz. Zwróć uwagę na liczbę siedzisk i leżanek w interesującej Cię wannie. Mniejsze kwadratowe modele sprawdzą się w kompaktowych łazienkach, pozwalając na relaks do 4 osób. Jeżeli masz więcej miejsca na ustawienie wanny, możesz wybrać jacuzzi prostokątne, które pomieści więcej użytkowników. Jeśli masz taką możliwość, najlepszą opcją będzie dopasowanie kształtu i rozmiaru jacuzzi do liczby domowników. W pierwszej kolejności musisz jednak zwrócić uwagę na wymiary pomieszczenia, w którym ma znaleźć się wanna.

Rodzaj hydromasażu

Większość osób, decydujących się na jacuzzi domowe, wybiera taką wannę ze względu na funkcję spa i możliwość relaksu. Osoby, którym zależy przede wszystkim na funkcji masażu, powinny zwrócić uwagę na liczbę dysz i pomp w oferowanej wannie. Zazwyczaj większe wanny, z większą liczbą siedzisk i leżanek mają też więcej dysz i pomp masujących, jednak nie jest to regułą. W Dorakospa znajdziesz kompaktowe jacuzzi dla 3 osób, wzbogacone aż o 87 dysz, zapewniających odprężenie i wydajną pracę.

Zakup jacuzzi do domu to emocjonujący krok ku własnemu oazie relaksu. Przed dokonaniem wyboru zastanów się nad powyższymi kwestiami, aby mieć pewność, że Twoje jacuzzi spełni wszystkie oczekiwania. Nowoczesne jacuzzi oferują użytkownikom wiele możliwości relaksu, zapewniając innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwolą cieszyć się nowym wymiarem kąpieli z dodatkowymi doznaniami masażu, który odpręży całe Twoje ciało.

Inne artykuły