Jak działa ogrodowa wanna z hydromasażem

Jak działa ogrodowa wanna z hydromasażem?

Właściciele dużych ogrodów często stawiają na dodatkowe udogodnienie, jakim jest wanna z hydromasażem. Kąpiel w bąbelkach w ciepłe dni to z pewnością relaksujący sposób na spędzenie wolnego czasu. Zanim zdecydujesz się na kupno ogrodowego jacuzzi, zapoznaj się z tym, jak działa urządzenie.

Jak działa ogrodowa wanna z hydromasażem

Ogrodowa wanna z hydromasażem, a domowe jacuzzi

Warto wiedzieć, że pod względem wyglądu jacuzzi domowe i ogrodowe niewiele się różnią. Basen wodny wanny wyposażony jest w specjalne dysze, które są odpowiedzialne za masujące działanie wody. To właśnie z dysz wydobywa się woda lub strumień sprężonego powietrza, który zapewnia działanie masujące podczas kąpieli. 

Działanie ogrodowej wanny z hydromasażem

W zależności od rodzaju wybranej wanny może być ona wyposażona w 2 systemy. Pierwszy, czyli bicze wodne, wykorzystuje do masażu strumień wodny, który wydostaje się z dysz i zapewnia działanie masujące. Ten typ dysz zazwyczaj zlokalizowany jest na ściankach bocznych wanny, w pobliżu lokalizacji dla stóp i pleców. Kolejny system to system powietrzny, którego działanie polega na wypuszczaniu bąbelków sprężonego powietrza. Dysze powietrzne zlokalizowane są najczęściej na dnie i po bokach wanny. Na rynku dostępne są jacuzzi ogrodowe, wyposażone tylko w jeden z podanych systemów oraz takie, które posiadają zarówno dysze wodne, jak i powietrzne. 

Działanie masujące  jacuzzi ogrodowego uzależnione jest od liczby zamontowanych w zbiorniku dysz, co z kolei uzależnione jest od rozmiarów i kształtu wanny. Jeżeli chodzi o wanny ogrodowe, możliwości dotyczące wyglądu wanny są bardzo szerokie. Użytkownicy mają do wyboru małe wanny ogrodowe 2-osobowe, które mają też mniejszą ilość dysz (zazwyczaj ok. 30-35) oraz większe wanny dedykowane 4, a nawet 5 osobom, w których liczba dysz jest większa (nawet 70).

Dlaczego warto korzystać z ogrodowego jacuzzi?

Hydromasaż w ogrodzie może wpłynąć korzystnie na kondycję psychiczną, ponieważ odprężająco działają wtedy nie tylko wodne bąbelki, ale też otaczająca ogród zieleń, czasem kojący śpiew ptaków lub szum wiatru. Osoby, które uwielbiają kąpiele w jacuzzi, a przy tym doceniają odpoczynek w ogrodzie, z pewnością poczują się lepiej po takiej kąpieli.

Ogrodowa wanna z hydromasażem może też korzystnie wpłynąć na stan skóry. Masaż wodny ujędrnia skórę i poprawia krążenia krwi oraz limfy w tkankach, co ma znaczenie między innymi dla szybszego wydalania toksyn z komórek skóry. Co więcej, systematyczny masaż w jacuzzi może działać antycellulitowo i sprzyjać redukcji tkanki tłuszczowej (w połączeniu z treningiem i odpowiednią dietą). Kąpiel w jacuzzi może obniżać poziom stresu, a wodny masaż przed snem sprzyja zasypianiu i utrzymaniu ciągłości snu.

Jacuzzi ogrodowe to prestiż, na który warto się zdecydować, ponieważ pozwala na relaksujący wypoczynek w przydomowym ogrodzie, zapewniając jednocześnie szereg korzyści zdrowotnych. Wiesz już, jak działa ogrodowa wanna z hydromasażem, teraz musisz po prostu wybrać model, który jest najbliższy twoim wymaganiom.

Inne artykuły