Dlaczego regularne serwisy jacuzzi są ważne

Dlaczego regularne serwisy jacuzzi są ważne?

Wanna z hydromasażem dla wielu osób stanowi wyznacznik luksusu. Możliwość zrelaksowania się w kąpieli bąbelkowej po ciężkim dniu w pracy z pewnością wpłynie korzystnie nie tylko na ciało, ale też stan psychiczny danej osoby. Nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli domów i mieszkań decyduje się na montaż prywatnego jacuzzi. Trzeba jednak pamiętać, że wanna SPA to nie tylko przyjemność. Jeżeli chcesz jak najdłużej cieszyć się relaksującymi kąpielami, musisz pamiętać o regularnych serwisach wanny.

Dlaczego regularne serwisy jacuzzi są ważne

Jakie są korzyści z kąpieli w wannie SPA?

Popularność coraz częstszych wyborów jacuzzi do domu wiąże się w większości z korzyściami kąpieli w wannie z hydromasażem. Ciepła woda i zawarte w wannie masujące dysze oddziałują na ciało odprężająco, redukując napięcie mięśniowe i stres. Hydromasaż usprawnia przepływ krwi i limfy, co znaczy, że dobrze wpływa na krążenie i może przyczynić się do lepszego rozprowadzania składników odżywczych do tkanek. Systematyczne kąpiele w jacuzzi mogą więc trwale poprawić samopoczucie, trzeba jednak pamiętać, że tylko zadbana wanna SPA może zapewniać zdrową, relaksującą kąpiel.

Serwis jacuzzi – na czym polega?

Serwis wanny z hydromasażem polega przede wszystkim na dokładnym wyczyszczeniu zbiornika wraz z wszystkimi dyszami i rurami. Przygotowując wannę do czyszczenia, należy ją całkowicie opróżnić i wyłączyć zasilanie. Do mycia jacuzzi zaleca się wykorzystywać delikatne środki czyszczące, najlepiej przeznaczone specjalnie do wanien lub czyszczenia łazienki. Podczas prac serwisowych należy też dokładnie sprawdzić stan filtra jacuzzi i dokładnie go wyczyścić. 

Po wykonaniu czyszczenia zaleca się również ocenić ogólny stan działania wanny, czyli, sprawdzić, czy wszystkie przyciski i pokrętła działają prawidłowo. W przypadku, gdy pojawią się nieprawidłowości, z którymi trudno poradzić sobie samodzielnie, należy  skontaktować się z profesjonalną firmą, świadczącą usługi serwisowe wanien z hydromasażem.

Jak często należy przeprowadzać serwis jacuzzi?

Bardzo ważne jest regularne serwisowanie wanny SPA, a szczególnie systematyczne czyszczenie i dezynfekcja. Częstotliwość mycia wanny zależy od tego, jak często jest wykorzystywana. Przy zastosowaniu domowym zaleca się wykonać dokładne mycie przynajmniej raz w miesiącu, a w przypadku, gdy z wanny korzysta więcej osób, nawet częściej. Warto umyć wannę także za każdym razem, gdy pojawią się jakieś większe zabrudzenia, które mogą zaburzyć komfort kąpieli.

Jeżeli chodzi o dodatkowe prace serwisowe, takie jak sprawdzanie elektryki i panelu kontrolnego wanny, można je wykonywać rzadziej, ale przynajmniej raz na 3 miesiące, o ile nie dzieje się nic niepokojącego.

Dlaczego systematyczne serwisy jacuzzi są ważne?

Regularne czyszczenie jacuzzi to nie tylko kwestia higieny, ale też prawidłowego działania wanny. Sprawne dysze i dobrze działający filtr pozwolą na relaksujące i zdrowe kąpiele. Regularne sprawdzanie stanu wanny pozwoli też odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości, a co za tym idzie, także uniknąć poważniejszych uszkodzeń.

Inne artykuły