Czym jest Wellness?

Poszukując spokoju i relaksu często decydujemy się na skorzystanie z usług Wellness. To dość powszechne określenie miejsc, które w swojej ofercie mają szeroką gamę zajęć oraz zabiegów sprzyjających odnowie biologicznej. Ale czym tak naprawdę jest Wellness?

Słowo Wellness weszło już na stałe do słownika języka polskiego i kojarzy się przede wszystkim z doskonałym wypoczynkiem, podczas którego zadbamy o równowagę w naszym ciele. Pierwsze skojarzenia są jak najbardziej trafne, bowiem słowo wellness wywodzi się z języka angielskiego i oznacza dobre samopoczucie.

Wellness, czyli well-being po polsku

Słowo wellness wywodzi się z języka angielskiego, a dokładnie z well-being, co oznacza dobre samopoczucie. Drugi człon nazwy to natomiast skrót od słowa fitness. Połączenie obu słów można zatem przetłumaczyć jako równowaga biologiczna, którą możemy osiągnąć poprzez właściwe zadbanie o własne ciało.

Choć dobre samopoczucie bezpośrednio kojarzy się z dobrym zdrowiem, w przypadku Wellness chodzi przede wszystkim o zdrowy tryb życia. To nie tylko zabiegi upiększające, odprężające masaże czy wodne kąpiele, ale też ruch który sprzyja utrzymaniu zdrowej sylwetki, a także dieta, która ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.

Jakie zabiegi oferuje Wellness?

SPA Wellness to przede wszystkim zabiegi, dzięki którym nasze ciało poczuje się lekkie i odprężone. Mowa tu o masażach całego ciała – wpływają one nie tylko relaksacyjnie na nasze ciało, ale również prozdrowotnie pozwalając zniwelować ból kręgosłupa czy stawów. Dodatkowo podczas masażu stosowane są różnego rodzaju olejki czy masła, które dopasowuje się do rodzaju skóry głęboko ją nawilżając i odżywiając. W Wellness spotkamy się także z uzdrawiającymi źródłami – termami, saunami, ale też i basenami z hydromasażem, które pozwolą nam się w pełni zrelaksować.

W tego typu SPA pracuje wykwalifikowany personel, który bazując na wiedzy oraz doświadczeniu będzie wiedział, jakie zabiegi zastosować na każdym rodzaju skóry, a także które z oferowanych form zabiegów pielęgnacyjnych zastosować, by nie tylko zrelaksować klientów, ale też przywrócić im równowagę biologiczną.

Pełna odnowa biologiczna

Jak wyjaśniliśmy na początku, Wellness to nie tylko relaks, ale styl życia. W miejsca opatrzonych takim znakiem znajdziemy zatem również dodatkowe atrakcje, do których zalicza się siłownie, opiekę indywidualną trenera, a także specjalnie zbilansowaną dietę, dzięki której po prostu poczujemy się lepiej.

SPA Wellness to zatem pełna odnowa biologiczna, która przywraca równowagę zarówno naszej duszy, jak i naszemu ciału. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością, bowiem przez kilka dni pozwala nam cieszyć się po prostu sobą.

Inne artykuły