Jak zamontować jacuzzi w ogrodzie?

Jacuzzi przestało już być filmowym marzeniem – wiele firm na rynku polskim oferuje je w swojej stałej ofercie. Z roku na rok coraz więcej jest modeli, z których możemy korzystać cały rok, czemu sprzyjają łagodne zimy. Jak zamontować jacuzzi w ogrodzie, aby móc z niego korzystać przez dwanaście miesięcy?

Jacuzzi to znakomita forma hydroterapii, dzięki której poczujemy odprężenie, a pełen relaks wpłynie pozytywnie na nasze ciało. Aby jednak jacuzzi spełniało swoją formę ważne jest dobranie właściwego miejsca, które będzie odpowiadać zarówno naszym potrzebom, jak i wymaganiom producenta.

Jakie miejsce wybrać na jacuzzi?

Jeśli z jacuzzi chcemy korzystać cały rok, miejsce, w którym będzie stało powinno znajdować się najdalej 10 metrów od domu. To najbardziej optymalna droga, jaką z gorącej kąpieli powinniśmy pokonać do domu. To jednak nie jedyne wymagania!

Basen z hydromasażem musi być podłączony do prądu, a zatem miejsce, w którym go ustawimy powinno mieć łatwy dostęp do przyłączy. Koniecznie trzeba je również we właściwy sposób zaizolować, bowiem będą narażone na wysoką wilgoć, a także zmienne warunki atmosferyczne.

Miejsce z dala od drzew, a jednak zacienione

Dość dużym problemem w przypadku jacuzzi jest znalezienie właściwego miejsca pod względem zacienienia. Pompa nie powinna być narażona na bezpośrednie i długie działanie promieni słonecznych. Jednocześnie samo jacuzzi nie powinno stać w otoczeniu drzew i krzewów – wiosną wiele z nich pyli, co prowadzi do zanieczyszczenia wody, jesienią zaś gubią liście, co również może prowadzić nawet do uszkodzenia pompy.

Powierzchnia, na której stoi jacuzzi musi być również utwardzona oraz równa, aby cały system działał równomiernie, a sam basen z hydromasażem nie osuwał się w głąb ziemi.

Izolacja oraz zabezpieczenia

Kupując jacuzzi z pewnością otrzymamy nie tylko instrukcję obsługi, ale też informacje dotyczą pielęgnacji oraz zaleceń, dzięki którym będziemy mogli obniżyć koszty utrzymania. To między innymi specjalna izolacja, dzięki której woda w jacuzzi nie wyziębia się – to bardzo istotne szczególnie zimą, bowiem lód w niecce może prowadzić do uszkodzenia całego basenu.

Montaż jacuzzi zależny jest od modelu, dlatego każdorazowo należy zapoznać się z instrukcjami podanymi przez producenta. To jednak stosunkowo małe wymagania za wspaniałą i całoroczną hydroterapię we własnym ogrodzie – jacuzzi będzie nas cieszyć i wprawiać w dobry nastrój przez cały rok. Warto zatem znaleźć odrobinę przestrzeni i wprowadzi ten luksus do swojego domu.

Inne artykuły