
Jacuzzi® wewnętrzne vs. jacuzzi® zewnętrzne Decyzja o wyborze między jacuzzi® wewnętrznym a zewnętrznym to istotny krok w planowaniu domowej strefy relaksu. Każda z tych opcji
Jacuzzi w ogrodzie to marzenie większości z nas – wspaniały mini basen połączony z odprężającym masażem brzmi jak idealny sposób na wieczór szczególnie w upalne dni. Na rynku dostępnych jest coraz więcej urządzeń, które są przystępne cenowo – koszt nie różni się bowiem znacząco od klasycznego basenu. Różnica jest jednakże w jego utrzymaniu, bowiem jacuzzi wymaga nie tylko regularnego wymieniania wody, ale też podgrzewania.
W naszych ogrodach coraz częściej można spotkać jacuzzi – coraz cieplejsze lata, a także gorące wiosny pozwalają nam na korzystanie z jego dobrodziejstw przez coraz większą część roku. O ile samo urządzenie nie jest stosunkowo drogie, koszt jego utrzymania może znacząco podnieść nasze rachunki.
Koszt utrzymania jacuzzi różni się w zależności od jego wielkości – im większe, tym koszt zwiększa się proporcjonalnie. Różnica w kosztach zależeć będzie także od regionu w jakim mieszkamy, a także od źródła wody, jakiej użyjemy do wypełnienia basenu z hydromasażem.
Jacuzzi przeznaczone dla dwóch osób ma pojemność około 1 tysiąca litrów. Warto jednak zauważyć, że wodę w jacuzzi należy wymieniać, a zatem jedno nalanie na sezon nie jest wystarczające. Przeważnie wodę w basenie z hydromasażem należy wymieniać dwa razy w miesiącu, ale w niektórych sytuacjach konieczne jest to nawet raz w tygodniu. W zależności od źródła wody, koszt miesięczny napełnienia jacuzzi może zatem wynosić od 50 do nawet 1000 złotych.
Kolejnym kosztem, który należy doliczyć do miesięcznego utrzymania jacuzzi to prąd. Jest on potrzebny nie tylko do uruchomienia masażu, ale też do podgrzania wody. Cennik energii z roku na rok jest coraz wyższy – osoby, które posiadają własne źródło energii odnawialnej mogą podłączyć do niej swój basen z hydromasażem bez obaw o wyższe rachunki.
Standardowo jednak koszt miesięczny utrzymania jacuzzi pod względem energii to około 300 złotych. Razem z wymianą wody rachunek miesięczny może zatem wzrosnąć nawet o 1300 złotych.
Choć woda i prąd są najważniejszymi aspektami, utrzymanie jacuzzi to także inne elementy – środki czyszczące, chlor, a także plandeka dzięki której podgrzana woda będzie przez długi czas utrzymywać swoją temperaturę. Koszty tych elementów na szczęście nie są tak wysokie, ale mogą wynosić nawet do 100 złotych miesięcznie.
Miesięczny koszt utrzymania jacuzzi dla dwóch osób to około 1400 złotych – im większe jacuzzi, tym cena będzie proporcjonalnie wyższa bowiem potrzebować będziemy więcej wody oraz energii do ogrzania całego basenu.
Jacuzzi® wewnętrzne vs. jacuzzi® zewnętrzne Decyzja o wyborze między jacuzzi® wewnętrznym a zewnętrznym to istotny krok w planowaniu domowej strefy relaksu. Każda z tych opcji
Jak zabezpieczyć jacuzzi® przed zwierzętami? Posiadanie jacuzzi® w ogrodzie to nie tylko luksusowy sposób na relaks, ale także odpowiedzialność związana z jego utrzymaniem i ochroną.
Jak jacuzzi® wpływa na skórę? Jacuzzi®, znane również jako wanna z hydromasażem, to nie tylko synonim luksusu i relaksu, ale także narzędzie o licznych korzyściach
Jak zmniejszyć zużycie energii w wannie Jacuzzi®? Jacuzzi® to synonim luksusu i relaksu, jednak komfort ten wiąże się z określonym zużyciem energii elektrycznej. W dobie
Jakie akcesoria do jacuzzi® warto mieć? Posiadanie jacuzzi® w ogrodzie to nie tylko luksus, ale także sposób na codzienny relaks i regenerację. Aby w pełni
Pokój z jacuzzi we własnym domu: dlaczego warto go mieć? Stworzenie pokoju z jacuzzi w swoim domu to nie tylko sposób na podniesienie komfortu życia,